Nie jesteś przypisany
do placówki

W tym roku uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się:
- w grupach "KRASNOLUDKI" i "SMERFY" - w czwartek 7 lutego
- w grupach "PSZCZÓŁKI", "BIEDRONKI" i "MOTYLKI" - we wtorek 12 lutego.

Na zaproszenie swoich wnucząt- Krasnoludków i Smerfów, wszyscy solenizanci (Babcie i Dziadkowie) przybyli do przedszkola na godzinę 13:30. Maluchy bardzo solidnie przygotowały dla swoich kochanych Dziadków program artystyczny, który dzielnie zaprezentowały.
Jako pierwsze wystąpiły Krasnoludki. Oczarowały one wszystkich zgromadzonych pięknymi wierszami, piosenkami „Zimowa wyliczanka”, „Dobrze mi u dziadków” oraz zjawiskowym tańcem „Samba” z pomponami.
Następnie przyszła kolej na dzieci z grupy Smerfy. Babcie i Dziadkowie z zachwytem podziwiali swoje pociechy, kiedy te recytowały wiersze, śpiewały piosenki: „Rączki do góry”, „Buziaki dla Babci i Dziadka” oraz tańczyły „Taniec węgierski” z chustami do muzyki J. Brahmsa.
Po występach podczas słodkiego poczęstunku, wszyscy goście zostali obdarowani wspaniałymi prezentami wykonanymi samodzielnie przez dzieci.

W atmosferze oczekiwania na ukochane Babcie i Dziadków, dzieci z grup "Pszczółki", "Biedronki" i "Motylki" pilnie przygotowywały się do uświetnienia tej uroczystości. Wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały nie tylko program artystyczny, ale także piękne prezenty. Jak co roku goście nie zawiedli licznie przybywając do przedszkola.

O 13.00 swoje umiejętności aktorskie prezentowały dzieci z grupy "Biedronki". Zauroczyły widzów pięknymi wierszykami i interpretacją piosenek. Uwieńczeniem występu był taniec kowbojski "Swing w uliczce". Wszyscy goście w radosnym nastroju opuszczali przedszkolne progi.

O godzinie 14.00 swoje ukochane Babcie i Dziadków powitały dzieci z grupy "Pszczółki", które pięknie i zimowo prezentowały się na scenie. Przedstawiły krótką inscenizację pt. "Zimo, baw się z nami" wcielając się w role pani Zimy, kotka, muszki i dzieci. Wspaniale także recytowały wierszyki oraz śpiewały piosenki. Ich sceniczne zmagania doceniono gromkimi brawami.

Grupa "Motylki" spotkała się z zaproszonymi gośćmi o 15.00. Dla swoich Babć i Dziadków przedstawiła inscenizację pt. "Familiada z Babcią i Dziadkiem". Emocjonująca rywalizacja babć i dziadków okraszana była dowcipami, piosenkami i tańcami, które wywołały salwy śmiechu wśród gości.

Babciu, Dziadku - dobrze, że Was mamy
Babciu, Dziadku - bardzo Was kochamy!!!
wpis edytowano 2013-03-08, 21:20